Friday, October 31, 2008



















isi scutura toamna frunzele peste mine...mi-a pleostit aripile...le-am pierdut pe piatra rece de pe drum....

isi scutura toamna picurii reci
continui sa te caut pe poteci
mi-e inima de gheatza
o lacrima inghetzata pe fatza

credeam ca trecutul nu mai conteaza....credeam ca pot sa visez din nou...sa musc si eu un gram de fericire care sa imi ajunga pt o viatza...sau pt o clipa....dar clipa a trecut...m-am trezit si nu mai cred in magazinul de iluzii...am zambit si eu o secunda cat o viatza....iar acum tanjesc dupa acea secunda...oare imi va mai fi data vreodata??

o viatza as da....pt zambetul tau...pt zambetul meu......

No comments: